W dniach 04-09 maja uczniowie klas 7 przebywali na wyjeździe w ramach Akredytacji Erasmus+ w Chorwacji. Głównym partnerem wyjazdu była Prva Osnovna Skola Cakovec (prvaoscakovec.eu). Tematem przewodnim wizyty była problematyka wykorzystania sztucznej inteligencji i robotyki w nauczaniu, w kontekście problemów uczniów w obszarze kompetencji miękkich. Oprócz zajęć w Cakovcu odwiedziliśmy także Pierwsze Gimnazjum w Mariborze, w Słowenii. Uczniowie, oprócz celów merytorycznych, mieli także czas na poznanie kultury regionu, gdzie stykają się 3 państwa: Chorwacja, Węgry i Słowenia.